Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Jak si vybrat vysavač?

Jak si vybrat vysavač?                                                                       

Vysavače jsou velkým pomocníkem při úklidu i čištění v každé domácnosti, ušetří čas i práci. Moderní vysavače jsou lehké, se silným sacím výkonem a elegantním designem. Jsou nenahraditelnými pomocníky při udržování pořádku. Moderní vysavače si poradí s kobercem, dokážou vytřít podlahu a vysát tekutiny. Revoluce proběhla i v systému ukládání nasbíraného odpadu. Klasické sáčky nahrazují speciální nádoby, které lze bez problémů vysypávat po každém luxování a zabránit tak množení roztočů a plísní.

Rozdělení vysavačů:
Vysavače pro suché sání. Sbírají prach a nečistoty do papírového sáčku nebo umělohmotné nádoby. Jsou určeny zejména pro vysávání koberců a větších ploch. U vysavače je důležitá síla sacího výkonu, systém filtrace a hlučnost (za tiché vysavače považujeme ty, které nejsou hlučnější než 70 decibelů).

Víceúčelové vysavače. Špína na podlaze, rozlitý nápoj, chlupy domácích mazlíčků, to vše hravě zvládnou víceúčelové vysavače. Navíc s jejich pomocí vyperete koberce či čalounění. Vybrané druhy vysavačů umí vzduch i vyfukovat, což se hodí například při malování bytu nebo nafukování matrace.

Akumulátorové vysavač. Jsou známější pod pojmem ruční vysavače. Jejich předností jsou malé rozměry a malá hmotnost. Vysají vám všechny nečistoty na stole i pod ním. Menší nevýhodou je krátká výdrž baterie a malý prostor pro nečistoty. Po každém použití je třeba vysavač umístit do nabíječky, aby byl připraven k dalšímu použití.

Máme tedy na výběr suché – mokré sání,se sáčkem a nebo záchytnou nádobou. V případě zakoupení vysavače se záchytnou nádobou odpadají další investice do nákupu sáčků.Další důležitou částí jsou filtry. Pro alergiky je kvalitní přístroj s účinným HEPA filtrem nutností. Velmi důležitým parametrem je výkon sání a příkon přístroje.Běžné vysavače disponují příkonem 1000 – 2000 W.Musíme mít na paměti že  s plným sáčkem výkon vysavače klesá.

     -m-                                                         Ilustrační foto:sxc.hu

 

Přihlášení