Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Jak si správně vybrat GPS navigaci

Jak si správně vybrat GPS navigaci

Zkratka GPS pochází z angličtiny a znamená Global Positioning systém, v překladu Celosvětový družicový navigační systém. Současně obíhajících 30 družic, z čehož je 6 záložních, dokáže určit Vaši přesnou polohu, kdekoli na Zemi. Z jednoho místa bývá v přímé viditelnosti 6-12 družic.

Co všechno navigace umí?
1) Zavede Vás do zadaného cíle
2) Navrhne Vám optimální trasu
3) Přehledně Vám zobrazí trasu na displeji a celou cestu Vás může navigovat lidský hlas
4) Zobrazí zbývající čas i vzdálenost do cíle
5) Modernější navigace se umí vyhnout aktuální dopravním nehodám a zácpám
6) Ty lepší navigace Vás také upozorní na překročení povolené rychlosti vozidla

Pevné a přenosné GPS.
Základní dělení pro GPS navigace je na navigace pevné GPS a na přenosné GPS. Pevné navigace jsou obvykle zabudované v přístrojové desce vašeho automobilu a jsou většinou dodávány přímo výrobcem automobilu. Proto se tomuto typu GPS navigací nebudeme věnovat dopodrobna. Druhým a stále více populárním typem navigací jsou přenosné GPS navigace, které se využívají pro automobily i motorky.
   GPS navigace pro automobily se u nás rozšířili po roce 2006, kdy došlo k lepšímu pokrytí mapami pro navigace. Dá se říci, že se službami a výkonem vyrovnají navigacím pevným a navíc ceny přenosných GPS navigací klesají. Navigaci jednoduše připevníte na přístrojovou desku či na přední sklo pomocí držáku, který bývá součástí balení. Navigace mají vlastní baterii, zároveň ji můžete nabíjet ze zásuvky autozapalovače. Přijímač GPS bývá do navigace vestavěn, novější typy mají možnost připojení antény pro příjem dopravních informací RDS-TMC.

GPS navigace na motocykl či kolo
Chtěli byste si pořídit GPS na motorku, kolo nebo moped? Žádný problém! V dnešní době snadno seženete GPS navigace přizpůsobené svou velikostí i tvarem. Dají se snadno přichytit k řidítkům a odolají vlhkosti a částečně i prachu. Navádění probíhá většinou přes sluchátko do ucha.

Co umí navigace podle značek a ceny
Tom Tom
- Mezi nejprodávanější GPSky v ČR i v Evropě patří navigace značky Tom Tom. Ta vyrábí jak navigace do auta, ale také na motorku či kolo.Mapy používá Tele Atlas. Záruka na GPS navigace Tom Tom je 24 měsíců. Mezi nejprodávanější patří Tom Tom Go.

Mio – GPS navigace Mio patří také k velmi oblíbeným navigacím v ČR. V nabídce najdete GPS navigace pro automobily, na motorky i outdoor navigace pro běh. Mapy používá Tele Atlas. Záruka na GPS navigace Mio je 24 měsíců.

Garmin – jsou navigace amerického výrobce. Známé jsou svým povedeným designem i funkčností.V nabídce najdete GPS navigace pro auta i na motorky i outdoor navigace pro běh. Garmin používá mapy Navteq, ale k mapování ČR používá i jiné mapy.
Kvalitní GPS navigace vyrábí dále Alpine, Asus, Blaupunkt, Dreimgo, E-ten, Evolve, Goclever,Nokia, Orava, Panasonic, Pioneer, Sigmatec, Smartmpas, Tomtom.

      KV                                      Ilustrační foto:photoxpress.com

Přihlášení