Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Elektrický tlakový hrnec

Elektrický tlakový hrnec

Elektrický tlakový hrnec má díky nové digitální technologii, pět volitelných programů vaření a jeden program na ohřívání. A navíc možnost předem nastavit čas pro dokončení vaření. Po ukončení programu je jídlo vždy vařené a ještě se podle potřeby ohřívá.

Ukončení programu je signalizováno zvukovým signálem a automaticky se přepíná na ohřívání. Možná, že se vám bude zdát ovládání příliš složité,ale opak je pravdou.
Dá se říct, že Elektrický tlakový hrnec ve vaření znamená takovou revoluci, jakou v minulosti pro praní představovaly automatické pračky.

Univerzální a bezpečný Elektrický tlakový hrnce dokáže od běžného tlakového hrnce uvařit rýži ( spolehlivě nahradí různé speciální hrnce na vaření rýže), mléko i vejce. Přílohy – zelí, čočku brambory.

Jinak uvaří samozřejmě všechna jídla - polévky, guláše, ptáčky, dušené pokrmy, zeleninou jako klasický „papiňák“, ale mnohem rychleji a spolehlivěji. Můžeme jej použít i bez víka. Pak v něm můžeme i smažit hranolky, řízky, obalovaný sýr, houby… (částečně nahradí fritovací hrnec).

Elektrický tlakový hrnec je tvořen vnitřní vyjímatelnou nádobou, která má silnou teflonovou vrstvu a vnější nádobou, která tvoří izolovaný kryt hrnce a současně jeho elegantní moderní vzhled nerezového nádobí.
Tepelná izolace a úsporné využití energie šetří až 60 % elektrické energie a o 40 % zkracuje dobu vaření. Pokrmy jsou chutnější, protože nedochází k odpařování tekutiny a ke ztrátě aroma.

 

Bezpečnost elektrického tlakového hrnce.

Elektrický tlakový hrnec má 7 bezpečnostních prvků na rozdíl od klasického „papiňáku“, který mnohdy doslova zdemoloval kuchyň. Mnoho lidí se z tohoto důvodu bojí „papiňák“ používat.

Prvky, které zajistí dokonalou bezpečnost elektrického tlakového hrnce:

1. Systém snižování tlaku - hrnec si automaticky reguluje tlak při vaření.
2. Regulátor tlaku - hrnec registruje vnitřní tlak a v závislosti na něm termostat  reguluje vytápění.
3. Ventil regulace - automaticky vypouští páru.
4. Termostat - při dosažení nastavené teploty se přeruší vytápění. Dochází až k  60% úspoře elektrické energie.
5. Automatický bezpečnostní systém uzavírání a otevírání víka. Uvnitř se nevytvoří tlak, dokud víko dokonale neuzavřeme, a naopak - víko neotevřeme, pokud je uvnitř tlak.
6. Blokátor zadrhnutí ventilu.
7. Tepelná pojistka.

Autor: Able Electric, spol. s r.o.                       Ilustrační foto: Bionare.cz

Instruktážní video zde

Elektrický tlakový hrnec můžete zakoupit  zde

Přihlášení