Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Digestoře

Digestoře

Co s pachy ve vaší kuchyni?Asi nestačí jen pořád otevírat okno.I když v letních,teplejších měsících to není problém. Ale v zimě už to tak pohodlné není.Prostě a jednoduše - pořiďte si digestoř.                                            

Na výběr je mnoho typů,záleží vždy na tom jakou kuchyni a kuchyňskou linku máte.Například podvěsné,vestavné ostrůvkové nebo komínové digestoře.Digestoř nemusí být vždy účelnou součásti kuchyně ale může být i estetickým prvkem v kuchyni.
V podstatě jsou na výběr dva technické typy které si poradí s pachem.

Odtahová digestoř - vhodná všude tam kde se muže pach odvádět přímo ven (do komína,přez zeď)Odtahová digestoř by měly být vybavena tukovými filtry které zamezí usazováni mastnot a následných nečistot jak v potrubí tak v tělese digestoře.

Recirkulační digestoř - mužeme použít tam kde není možné dostat vzduch ven z místnosti.Její velká výhoda je že jí v podstatě můžeme umístit kamkoli.Ale provoz je dražší díky tomu že musíme uhlíkové filtry pravidelně měnit.

Výkon digestoře(odsávání).Se vždy odvíji od objemu odsávaného prostoru.Správně fungující digestoř má vyměnit
vzduch v místnosti nimimálně 10x za hodinu.

Poslední ale důležitá věc je hlučnost digestoře.Optimální hladina hluku je 50 decibel.Jak je známo "papír snese vše" a proto je vždy nejlepší si vámi vybranou digestoř vyskoušet - poslechnout.

     -m-                                                      Ilustrační foto:mojefoto.net

Přihlášení