Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Co nového připravily automobilky pro rok 2010?

Co nového připravily automobilky pro rok 2010?  
 
Audi

V Ingolštatě začal rok 2010 už poslední listopadový den roku 2009, kdy se zde představila třetí generace vlajkové lodě Audi A8. A nyní je plánovaná další světová premiéra tentokrát z úplně opačného konce modelového portfólia. Novým zástupcem německé značky v dolní třídě se stane trojdvéřový hatchback Audi A1. K základní verzi by se měla ještě letos přidat pětidvéřová verze A1 Sportback. Třetí zásadní novinku mají v Audi připravenou v podobě čtyřdvéřového coupé A7.

BMW
Nejdůležitější novinkou je šestá generace sedanu BMW řady 5. K základní verzi by se v druhém půlroce měla připojit i alternativa v podobě klasického kombi Touring. Po sedmi letech své kontroverzní kariéry by mělo být nahrazeno také BMW X3 novým modelem s podstatně čistějšími a dynamičtějšími tvary karosérie. Modely X5 a X6 budou modernizovány. Mnichovští stratégové připravují na rok 2010 ještě jedno překvapení. Na ženevském autosalónu by se měl představit první  koncept z inovativního vývojového programu Project-i. A tím překvapením nebude nic jiného, než mě

Citroën
Rok 2010 bude u Citroënu ve znamení písmen DS. Na ženevském autosalóně by měl mít přemiéru model nižší střední třídy Citroën DS4, které má disponovat až překvapivým počtem dveří. Na pařížském autosalónu v září 2010 ho bude následovat nová vlajková loď Citroënu – crossover DS5.   Vysoká prodejní čísla sa očekávají od nové generace Citroënu C4, který se v podobě pětidvéřového hatchbacku masivních tvarů dostane do prodeje v druhé polovině roku. Koncem roku se začne také výroba elektrického mikrovozidla Citroën C-Zero.

Fiat
Turínská automobilka připravuje na rok 2010 uvedení dalšího koncernového brandu. Nová low-cost značka bude nabízet hned dvě nové modelové rady. Jednou z nich bude mikroautomobil, označovaný jako moderní Topolino, druhým modelem se stane auto, velikostně zapadající mezi Pandu a Punto Evo. Těšit se můžete také na velkoprostorné kombi Fiat  Doblò, které se dostane do prodeje již začátkem roku. Další avizovanou premiérou je rozsáhlý facelift kompaktního modelu Bravo. A na konec roku je plánované největší překvapení – nová generace Fiatu Panda, pro začátek jen v základní verzi s pohonem jedné nápravy.

Ford
Ford začne svou ofenzívu už na detroitském autosalóně, kde bude mít premiéru jedna z nejočekávanějších novinek. Trochu překvapivě se na americké půdě představí nová generace kompaktního Fordu Focus. V Ženevě ho bude následovat faceliftované Mondeo a mírně zmodernizované MP VS-Max. Radikální změnu designu se dostane také Fordu Fusion, proto změní i název na B-Max. V závěru roku se dostane do evropských showroomů dvojmodel kompaktního minivanu Ford C-Max, resp. Grand C-Max.
 
Mazda
Mazda představí faceliftovanou verzi nejmenšího modelu Mazda2, větší překvapení si chystá ale do Ženevy. Premiéru by zde měla mít nová generace velkoprostorového modelu Mazda5.

Mercedes-Benz
Stuttgartská automobilka přiveze do Ženevy poslední karosářskou verzi éčka – Mercedes-Benz třídy E Cabrio. Na detroitském autosalóně bychom se mohli seznámit s modernizovanou podobou velkého crossoveru třídy R. Facelilf čeká také eden z klíčových modelů této německé automobilky. U Mercedesu-Benz třídy C dostanou novou podobu přední a zadní části a  také  interiér.

Opel
V průběhu roku se představí další dvě karosářské verze nového modelové řady Astra. První bude praktické kombi Astra Sports Tourer, druhou kompaktní coupé Opel Astra GTC, které dostane výrazně dynamické tvary a spolu s nízkou siluetou by mělo vzbuzovat vzpomínka na legendární  Calibru ze začátku 90. letech.

Peugeot
Přesně rok po zveřejnění podoby mikroelektromobilu iOn se koncem roka 2010 tento model dostane k prvním zákazníkům. Čekání na nejmenší model zpestří tři premiéry – nového Peugeot 408, který bude od teď reprezentovat sedan nižší střední třídy ve dvou rozdílných verzích – jedna pro evropský a druhá pro čínský trh v podobě trojprostorového derivátu inovované 308 . Na pařížském autosalónu se v podobě conceptu 508 Prologue poprvé ukáže tvar nového velkého sedanu, který nahradí aktuální model 407.
 
Renault
Ženevský autosalón bude dějištěm tří nových sportovně laděných Renaultů. Z řady Mégane to bude čtyřmístní Mégane Coupé-Cabrio. O dvě třídy níž si bude měřit síly malý roadster s odnímatelnou střechou typu targa, postavený na upraveném podvozku Renaultu Twinga. Do třetice tu poprvé uvidíme nový vrcholný model nižší třídy – Clio Gordini R.S. .

Škoda
Mladoboleslavská automobilka přiveze do Ženevy faceliftovanou řadu Fabie. Souběžně by se do prodejem měl vrátit i model Fabie RS, tentokrát však se zážehovým motorem 1.4 TSI. Po čtyřech letech by se měla představit také v detailech modernizovaná Škoda Roomster. Koncem roku se můžeme těšit na podobu miniautomobilu.

Volkswagen
Volkswagen připravuje na rok 2010 bezprecedentní modelovou ofenzívu.  První novinka v podobě Pick-up Amaroku se již představila a je určena především pro jihoamerický, africký a asijský trh. Pro evropský a severoamerický trh bude určena třetí karosářská verze modelu nižší třídy – Polo sedan. V Evropě dostane po bok dvě atraktivní posily. Jednak trojdvéřovou verzi v podobě Pola GTI a potom i úspěšné městské softroad CrossPolo.


   KV                                             Ilustrační foto: photoxpress.com

Přihlášení