Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Ceny bytů jsou pravděpodobně na dně - nastává oživení developerského trhu.

Ceny bytů jsou pravděpodobně na dně - nastává oživení developerského trhu.

Po delším období stagnace prodeje nových bytů se dostavilo oživení trhu. Mnozí developeři zlevnili své projekty na maximálně únosnou míru, nabídli výrazné slevy, benefity nebo „dárky“, další zastavili výstavbu nových projektů a dokončují pouze ty již rozestavěné. Na trhu se objevily také případy projektů, které byly v poločase výstavby zastaveny nebo jako celek nabídnuté k prodeji jinému developerovi. Tyto okolnosti mohou být ale velmi nebezpečné pro budoucnost. V několika příštích letech se díky nim projeví nedostatek nových bytů na trhu a jejich ceny zcela logicky rychle porostou. Proto se jeví současná doba jako optimální pro nákup nového bytu, což pravděpodobně začínají vnímat i zájemci o nové bydlení – nasvědčuje tomu zvýšený zájem o koupi.
 
Samotný zájem o nové bydlení v posledních měsících neklesl. Dle návštěvnosti výstav a veletrhů specializovaných na bydlení, serverů věnovaných bydlení nebo také webových prezentací konkrétních projektů je vidět, že lidé neztratili o pořízení nového bydlení zájem. To, co výrazně pokleslo, jsou konkrétní nákupy – jednoduše řečeno, velká část lidí, kteří si chtěli pořídit nové bydlení, donedávna pouze vyčkávala. Důvodů bylo více – počínaje krizí a nejistotou s ní spojenou, konče očekáváním snížení cen nových bytů, a to všechno notně živeno médii.

V posledních několika týdnech se na trhu nicméně projevilo výraznější oživení – přibývají prodeje nových bytů. Je ale nutno upozornit, že oživení není plošné, ale týká se pouze kvalitních projektů, které nabídly výrazné slevy a benefity - projektů, které jsou kromě toho svojí lokalitou, standardy a přístupem ke klientům výrazně nad průměrem trhu. Někteří developeři dokonce poskytují slev a bonusů více a klient má tak možnost vybrat si to, co mu nejvíce vyhovuje. Důležitým atributem je také velikost projektu – v současné době se lépe prodávají menší a komornější projekty.

Příkladem může být právě projekt Křižíkova 52 v Karlíně na Praze 8 od CTR group a.s., kde klienti mohou získat zařízení bytu včetně kuchyňské linky až do 830.000,- Kč bez navýšení ceny bytu. Pokud klient nebude chtít využít tohoto benefitu a bude si chtít zařízení bytu řešit zcela ve vlastní režii, má pro něj CTR group a.s. další nabídku – bydlení v areálu nájemních bytů – Albertov Rental Apartments – a to až do nastěhování do nového bytu v projektu Křižíkova 52. Samozřejmě opět bez poplatků. A nakonec, na vybrané byty CTR group a.s. poskytuje velmi výrazné slevy. Z uvedeného je vidět, že v dnešní době již jeden benefit nebo akce nestačí – klient může mít různé preference, ale pokud má na výběr z několika možností, cena je přiměřená, a jedná se o kvalitní projekt, je velmi pravděpodobné, že si v daném projektu byt zakoupí. 

Bytový dům Křižíkova 52, situovaný u stanice metra trasy B Křižíkova, je výjimečný nejen vysokým standardem vybavení bytů, ale také tím, že se prodej bytů v něm zahájil až ve stadiu vysoké rozestavěnosti stavby, což je typické spíše pro západní trhy, než pro Českou republiku. Hrubá stavba byla dokončena již v prosinci roku 2008 a v současnosti probíhají dokončovací interiérové práce. Klientům tak CTR group a.s. nabízí možnost vybírat byt na základě jeho skutečné prohlídky a ne jen na základě půdorysů, vizualizací resp. virtuálních prohlídek. Do svých nových bytů se klienti budou moci nastěhovat pouze několik měsíců po koupi – kolaudace je naplánována na podzim letošního roku.

Dalším příkladem oživení trhu je projekt CTR group a.s. v pražských Kobylisích. Za necelé 3 týdny prodeje se v něm prodalo dokonce 60% všech bytů (!), což je na dnešní dobu naprosto ojedinělé a svědčí to o výborné prodejní strategii CTR group a.s. a proklientském přístupu. CTR group a.s., jako silná a stabilní společnost, se díky svým dlouholetým zkušenostem dokáže přizpůsobit situaci na trhu a nabídnout tak svým klientům jistotu a individuální přístup.

 

www.krizikova.eu

Přihlášení