Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Aby auto nezamrzlo.

Aby auto nezamrzlo.                                                                             

Zima ještě zdaleka nekončí.Nabízíme pár rad jak přežít zbytek zimy bez větších problému s autem.

Baterie
Zima nepřeje baterii,proto zvláště dieselové vozy mohou mít problémy.Vyplatí se si nechat baterii proměřit.Pro dlouhé zimy to platí dvojnásob.

Stěrače
Pozor na přimrznutí stěraču k oknu.Následné spuštění stěraču může mít fatální následek.Pokud už se stane a přimrznou tak se je nesnažte silou utrhnout.Počkejte až se čelní sklo prohřeje a stěrače se uvolní.V případě zhoršení funkce stěraču doporučujeme okamžitou výměnu.Nezapomeňte na nemrznoucí směs do vašich odstřikovačů,Zmrzlá kapalina vám může poškodit nádržku a následně celý systém.Nepoužívejte stěrače ke stírání námrazy.

Světlomety
Seřízení světlometů nepodceňujte.V zimě se brzy stmívá a dobře seřízené světlomety jsou základem pro jízdu v noci.
Nezapomeňte na seřízení mlhových světel.

Chladící kapalina
Zkontrolujte si důkladně jak jste na tom s mrazuvzdorností chladící kapaliny.Novější vozy už mají přímo z výroby celoroční směs.Pokud máte drobné úniky vody z chladícího systému a doléváte občas pouze destilovanou vodu tak se vám to může vymstít.Časem totiž chladící kapalinu poředíte natolik že vám může zmrznout.Nasledky jsou nepřijemné (poškozený chladič,vodní pumpa,blok motoru atd).

Brzdy
Zvláštní pozornost v zimním období věnujte brzdám.Zvláště pak kvalitě brzdové kapaliny.Všeobecně platí že by neměla být starší dvou let.Vyplatí si nechat v servisu změřit bod varu.U starších vozu hrozí zamrznutí ruční brzdy(týká se to lanovodu ruční brzdy).
 
Palivo                                                                                                       
V zimě mají majitele vznětových moorů o jednu starost navíc.Pokud některý z prodejců nedodrží stanovenou normu pro tzv. zimní naftu a auto je nepojízdné. Doporučujeme přidávat do zimní nafty aditiva,zlepšíte tím i další vlastnosti nafty a vyhnete se nepřijemné situaci.

Zimní výbava
Nezapomeňte na základní vybaveni auta na zimu.Škrabka,smetáček,sněhovéřeťezy ,lano na vyproštění,rukavice, rozmrazovače zámků.To je jen základní seznam věcí který je dobré sebou vozit.

A pozor
Zima je prostě zima.Například jízdu ve sněhové vánici nelze nacvičit.Při nepříznivém počesí proto neryskujte a pokud nemusíte tak nejezděte.

     -m-                                                          Ilustrační foto:mojefoto.net

Přihlášení