Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Bezpečnost domova

Zajistit vlastní bezpečnost

K vloupání může dojít kdykoli: na venkově i ve městě, v nájemním bytě stejně tak jako v rodinném domku nebo činžovním domě. Můžete se však proti němu chránit tak, že se budete intenzivně zajímat o techniky vloupání a ochranu proti nim a zajistíte si optimální bezpečnost Vašeho domova. Abychom co nejvíce ztížili práci lupičům a Vám usnadnili život, ukážeme Vám, jak nedat „dlouhoprsťákům“ žádnou šanci.


Nepodceňovat nebezpečí

Podle expertů na bezpečnost jsou bezstarostnost a důvěřivost nejčastějšími příčinami vloupání. Většina lidí podceňuje rychlost a dovednost, s jakou lupiči dokáží překonat i zavřené dveře a okna. Věděli jste například, že i zavřené okno lze vypáčit během několika sekund? A přitom není tak těžké takovému nebezpečí předejít. Nejdůležitější předpoklad je: důkladně se informovat o riziku vloupání. Protože pouze pak se můžete optimálně chránit. A že to funguje je zřejmé z toho, že každý třetí pokus o vloupání se nezdaří.


Účinné odvrácení

Jak potvrzují experti na bezpečnost, mají mechanické zabezpečovací prvky, např. zámky a závory, kromě přímé ochrany především odstrašující účinek. Zejména příležitostní lupiči, kteří si místo loupeže vybírají náhodně, často upustí od svého záměru, je-li na první pohled zřejmé, že Váš dům nebo byt je dobře zajištěný. Aby tato skutečnost byla zřejmá i v noci, měli byste ochranu podpořit účinným venkovním osvětlením. Nedoporučujeme Vám ovšem používat levné atrapy poplachového zařízení. Zkušení zloději takové náhražky rozpoznají na první pohled.


Spolehlivý alarm

Instalace skutečného alarmu se doporučuje zejména tehdy, pokud skutečně potřebujete řádnou ochranu svého domu nebo budovy. Zásadně se přitom rozlišuje zařízení ohlašující přepadení a zařízení ohlašující vloupání. Co je pro Vás vhodné, na co byste měli dbát při nákupu takového zařízení, to se dozvíte např. v poradně kriminální policie. Nebo ovšem také ve Vašem OBI marketu: poplachová zařízení sice nepatří ke standardnímu sortimentu OBI, ale v řadě marketů je možné si je objednat.


V případě nouze: zachovat chladnou hlavu

Optimální ochranou můžete riziko vloupání enormně snížit. Absolutní záruku, že se nestanete obětí zlodějů, Vám ovšem nikdo neposkytne. Abyste co nejlépe zvládli i nejhorší možnost, neměli byste se nikdy stavět lupičům do cesty. To je úlohou policie a tu byste měli ihned zavolat. Co můžete udělat? Snažte se zapamatovat vzhled zlodějů, poznamenejte si event. číslo, typ a barvu jejich vozu. Čím přesnější popis bude, tím větší naději má policie na jejich zadržení.

 

Přihlášení