Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Vyrobte si vlastní originální adventní kalendář

Bonbonové hrátky po celý čas adventu
Materiál:
1 m dlouhá kroucená větev, bílá matná akrylová barva, 24 dvoudilných plastových koulí s očkem na zavěšní, stříbrné a zlaté samolepky čísel od 1 do 24, bonbony různých barev, porcelánové nádobíčko pro panenku, 7 malých hraček-figurek, štetec, bílý voskovaný provázek, lepicí pistole, nylonová nit

Větev natřeme bílou akrylovou barvou a necháme zaschnout. Zavěsíme ji pomocí provázku na vhodné místo. Na plastové koule nalepíme čísla do 1 do 24, pokud máme dost čísel, můžeme dát na jednu stranu každé koule zlaté samolepky a na druhou stranu stříbrné. Koule naplníme do poloviny bonbony a uzavřeme. Z voskovaného provázku nastříháme 24 kousků o délce 15 cm. Provlékneme je očky na koulích a zavážeme na mašličku. Pomocí nylonové nitě zavěsíme všechny koule na kroucenou větev. Zavěsíme je v různých délkách, čísla rozmístíme zcela náhodně. Šálky z nádobíčka pro panenky přilepíme k podšálkům, do ouška přivážeme nylonovou nit a zavěsíme na větev. Na nit navážeme také figurky a všechny je v různých délkách rozvěsíme.

Každé ráno jiný pytlík čaje
Materiál
:  24 sáčků čaje (Pickwick variace), různě barevné tvrdé čtvrtky formátu A4, 4 čtvrtky, nůžky, tužka, pravítko, děrovačka, ozdobné mašličky nebo provázky.

Rozpulte čtvrtku a každý díl papíru si pomocí pravítka rozdělte na 3 pruhy široké 7 cm. Pruhy vystřihněte a přehněte napůl. Pomocí děrovačky udělejte na jeho okrajích dírku uprostřed, nemáte-li děrovačku, zkuste otvor vystřihnout nebo propíchnout nůžkami. Dírkou protáhněte mašličku nebo provázek a uvažte mašli. Na takto vzniklé kapsičky napište fixem nebo gelovým perem čísla od 1 do 24. Do kapsiček zasuňte z boku sáček s čajem. Kapsičky můžete buď navěsit na stužku, pověsit na provázky nebo naaranžovat na mísu s hrníčkem uprostřed. 

Univerzální adventní kalendář
Materiál:
24 kolíčků  (s vánoční tématikou), ozdobný provázek či stuhu, látku na výrobu pytlíčků, ozdobnou stužku pro převázání pytlíčků, nůžky

Nejprve si připravíme pytlíčky. Šikovnější je ušijí z pruhů látky. V horní části - asi jedné čtvrtině - ručně přišijeme stužku k převázání pytlíčku. Do pytlíčků vložíme předmět či sladkost a následně ho převážeme přišitou stužkou. Ti méně šikovní vystřihnou z látky velká kola. Do látkového kola vložíme předmět či sladkost a zavážeme stužkou. Na vhodném místě napneme ozdobný provázek či stužku. Pomocí kolíčků navěsíme naplněné pytlíčky. Každý den sundáme jeden pytlíček. Pro větší děti můžeme pomocí barev na textil napsat číslice. Do kalendáře pak můžete vložit prakticky cokoliv - zda zvolíte sladkosti či malé drobnosti záleží jen na vás. Zvolíte-li perníčky, bude kalendář nejen hezký, ale i voňavý. Má-li vaše dítko potíže s baculatější postavou, můžete místo klasických sladkostí vložit do adventního kalendáře oříšky či sušené ovoce

Vláček plný dárků
Materiál:
dostatek krabiček od sirek, lepší jsou větší (na vagonky například 3 a na lokomotivu 4), barevné tvrdé lepenky, několik korkových špuntů na kolečka mašinky (nařežou se na plátky), mohou to být i umělé špunty nebo víčka od pet lahví (dle počtu vagonků), nůžky, lepidlo či tavicí pistoli, různé ozdoby dle vlastního uvážení, papírové krabičky na dárky, ozdobná šňůrka na spojení vagonků.

Krabičky od sirek vyprázdněte a slepte na sebe. Pak odměřte barevnou lepenku, kterou překryjete slepené krabičky. U té horní zůstává pouze vnitřní šuplíček, aby se do něj daly uložit dárečky. Pak ozdobte dle nálady a fantazie okénky z další lepenky. Okénka mohou být z různých materiálů – krajky, srdíček, knoflíků, nařezaných sirek... Můžete si s tím opravdu vyhrát. Nakonec přilepte lepidlem či tavicí pistolí kolečka. I ta se dají ozdobit. Do vagonku vložte krabičku s dárečkem. Stejným způsobem pokračujte u lokomotivy, která by měla mít komín jako za starých časů. Vagonků může být libovolný počet, maximálně však 24. Záleží na tom, jak velká budou překvapení, která do vagonků ukryjete. Nakonec všechny propojte ozdobnou šňůrkou. Jeho vagonky mohou vézt nejen malé dárečky, ale obsahovat drobné šuplíčky, kam se dají schovat bonbony, ledová čokoláda, prstýnek, zajímavý magnetek na lednici a podobně. Na Štědrý den pak můžete vláček obtočit kolem stojanu vánočního stromečku.

KV - Ilustrační foto:everystockphoto.com

Přihlášení