Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Snadná a přesná práce ve všech směrech


Zřetelně viditelné laserové paprsky pro pohodlnou a přesnou práci

Horizontální laserový paprsek v celých 360°

Vertikální laserový paprsek s pracovním úhlem 120°


360° čárový laser Bosch PLL 360 usnadňuje realizaci mnoha kutilských projektů a zajišťuje, že při jejich provádění nedojde k žádným nepřesnostem. Tento samonivelační přístroj nabízí horizontální 360° laserový paprsek, který je snadno vidět v průměru až do 20 metrů. Disponuje také vertikálním laserovým paprskem s pracovním úhlem 120°. Tím pádem mohou kutilové provádět aplikace v celé místnosti: na podlaze, na zdech a na stropě. Skutečnost, že se laserové paprsky nepohybují – na rozdíl od rotujícího bodu rotačního laseru – činí práci nadmíru pohodlnou.

Nástroj lze snadno ovládat pomocí tří tlačítek: spínačem zap./vyp., režimovým tlačítkem a tlačítkem pro deaktivaci automatické nivelační funkce v okamžiku, kdy jsou zapotřebí nakloněné laserové čáry. Právě navolenou funkci indikují tři snadno srozumitelné symboly.

Režimové tlačítko laseru Bosch PLL 360 velmi usnadňuje kutilům volbu vhodného laserového paprsku: horizontální 360° laserový paprsek se používá například k osazení zavěšených podhledů, instalaci zásuvek a světelných spínačů, a k osazení obrub nebo záclonových tyčí; vertikální laserový paprsek je zapotřebí kupříkladu k přesné instalaci příček. Oba laserové paprsky současně se používají v případech, vyžaduje-li aplikace přesný laserový kříž, například při kladení obkladaček.

Laser Bosch PLL 360 je nejkompaktnějším přístrojem s touto výkonovou úrovní na trhu (125x85x70 mm). Samoniveluje za dobu kratší než čtyři sekundy. Jakmile je přístroj mimo samonivelační rozsah čtyř stupňů, rozsvítí se LED dioda a laserové paprsky se automaticky vypnou. Paprsky laseru jsou promítány s přesností 0,4 mm/m.

Firma Bosch uvede na trh 360° čárový laser PLL 360 v druhé polovině roku 2010 ve dvou verzích: jako sadu s robustním stabilním hliníkovým stativem a jako základní verzi s univerzálním držákem MM1. Novátorský univerzální držák MM1 je také k dispozici jako příslušenství. Je vhodný pro použití jako podlahový stojan nebo stěnová konzola. Na stěnu je možné ho upevnit šroubem. Otočný knoflík držáku MM1 umožňuje plynulé seřizování výšky v rozsahu šesti centimetrů. Držák MM1 lze snadno složit. Hliníkový stativ nabízí pracovní výšku od 52 cm do 150 cm. Doporučená maloobchodní cena za verzi se stativem činí 4.499,- Kč, za základní verzi s držákem MM1 3.999,- Kč. Obě ceny jsou včetně DPH.

 

Text a foto:Robert Bosch odbytová, s.r.o./www.bosch.cz/

Přihlášení