Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Sedací vaky aneb jak si vybrat z toho nepřeberného množství na trhu

Dá se poznat kvalitní sedací vak či pytel?

vaky na trave

Ano! Je potřeba si nejdříve ujasnit, zda chci pytel výhradně designový, kde ustoupím od funkčnosti nebo zvolím takový, kde se design snoubí s kvalitou. Hlavní prioritou je tedy použitý materiál, ze kterého je pytel vyroben. Materiálů používaných k výrobě je nepřeberné množství a následně se výrazně projevuje ve výsledných cenách. Obecně platí, že sedací vak by měl být z materiálu dostatečně pevného aby pří běžném užívání nedošlo k jeho protržení či jinému mechanickému poškození. Druhým a neméně důležitým aspektem je náplň vaku. Opět zde platí, že šetření se nemusí úplně vyplatit. Ideální volbou pro naplnění vaku jsou nezávadné EPS kuličky bez lepidel a jiných chemikálií – jsou sice dražší, ale kromě velice důležité zdravotní nezávadnosti poskytnou také ideální pohodlí a oporu. Potom jistě ocení vaky maminky pro ty nejmenší dítka, kterým se ve vacích líbí a mají díky kvalitnímu vaku tu správnou oporu pro svoje tělo, či naopak osoby, které často záda bolí a vak poskytne úlevu při relaxaci. Na našem trhu se velice často objevují „výhodné“ vaky plněné polystyrenovou drtí či například v Polsku, ale nejen tam, oblíbenými granuláty. Kromě toho, že obsahuje často zbytky lepidel, také zásadně sníží funkčnost vaku – nedrží tvar, neposkytují dostatečně pevnou oporu. Vak musí být také dostatečně naplněn. A poslední, hlavně praktickou záležitostí je to, jak, kudy a jestli vůbec se dá vak doplnit.

Sedací pytle českého výrobce Orygosch

zeleny vak

Český výrobce sedacích pytlů pro děti ale i pro dospělé přináší na český trh příjemné osvěžení v podobě originálního designu a prověřené kvality. Zaručeně vyžene nudu z Vašich dětských pokojů, obýváků, ale klidně i teras nebo zahrady. Jejich designérům fantazie a nápady rozhodně nechybí! Sedací vaky jsou šité z těch nejkvalitnějších nylonových materiálů opatřených gumovým zátěrem na rubové straně. Proto se nemusíte bát vyrazit s takovým vakem na zahradu nebo třeba i k vodě. 

vak beruska

Použitý materiál vyniká také velmi jednoduchou údržbou díky voděodolnosti a omyvatelnosti. Velice originálně a prakticky je vyřešeno také doplňování těchto sedacích pytlů. Všitý komín zaručí pohodlné a jednoduché dosypání EPS kuliček do útrob vaku, aniž bychom měli kuličky po celém pokoji.
U tohoto výrobce můžete vybírat z mnoha barevných variant, vzorů a tvarů a rozhodně se nebrání ani Vašim vlastním nápadům, které můžete spolu s designéry prodiskutovat a pořídit si tak vak s vlastním originálním řešením! Největším vakem v nabídce je „Mega vak“ má neuvěřitelný rozměr 180 x 140 cm a naplněn je 550 litry EPS kuliček. Pohodlně na něm mohou lenošit dvě dospělé osoby nebo báječně poslouží jako postel pro návštěvu.

mega vak

Sedací vak pro Vašeho čtyřnohého mazlíčka? Ano. I ti dokáží ocenit pohodlí, které sedací a válecí vaky poskytují. Navíc v zimě poslouží polystyren jako vítaná izolace od chladných podlah. Díky velmi kvalitnímu a pevnému materiálu ani psí drápky při běžném užití vaku neublíží.

pes na vaku

Přihlášení