Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Podlaha pro každého, aneb nová sádrokartonová deska F 146.

 Společnost Knauf uvádí na trh novinku v podobě sádrokartonové desky F 146, která je určena pro suché podlahové konstrukce. Největším přínosem tohoto nového podlahového systému je kombinace velmi jednoduchého zpracování a příznivé ceny. Přitom je však zachován hlavní atribut suchého podlahového systému Knauf, a tím je vysoký uživatelský komfort. Nová deska F 146 se vyrábí v závodě Počerady. Její cena oproti ostatním systémům je zhruba o 15 % nižší. Knauf si slibuje, že díky tomuto argumentu nová deska osloví i ty investory, kteří dříve s montáží suché podlahy Knauf váhali, právě díky ceně.

Konstrukce podlahy se skládá ze dvou 12,5 mm tenkých sádrokartonových desek ze speciálního tvrzeného sádrokartonu, které se vzájemně slepí sádrovým tmelem a následně se sponkují. Dvouvrstvý systém vytváří na první pohled dojem, že pracnost je naopak složitější, ale díky daleko rychlejší možnosti zpracování dílů podlahového systému, neboť řezání tenkých desek nevyžaduje žádné speciální nářadí (lze snadno řezat kvalitním nožem), pak při průřezech, zejména u rekonstrukcí podkroví, je časová úspora velmi výrazná. Pokládka druhé vrstvy (desky) je následně ještě rychlejší, než první. Celkový montážní čas je dokonce o dvě minuty na metr čtvereční pokládky rychlejší než suchých podlah z továrně slepených elementů na polodrážku.

Podlahový systém využívající nové desky F 146 je určen primárně do suchých obytných místností, ale je možné jej úspěšně využít i do prostor s vyšší vzdušnou vlhkostí, například u konstrukcí podlah v koupelnách, pokud bude vhodným způsobem provedena hydroizolace. Podlaha vytvořená za pomocí desek F 146 je velmi lehká,zároveň tvrdá a je možné ji použít i v případě instalace podlahového vytápění. Její další předností je malá tepelná setrvačnost, která je výhodná zejména u podkrovních místností, ložnic apod.

Text a foto:Tisková zpráva Knauf Praha, s. r. o. /www.knauf.cz/

Přihlášení