Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Opilé kuře a výborné recepty, které vás přinejmenším pobaví

Opilé kuře
Ingredience:
1 celé kuře (cca 1,5kg), 1 plechovka piva, na nálev: 2 lžíce medu, 3 lžíce oleje, 3 lžíce sojové omáčky, 1 lžíce vinného octa, 4 stroužky česneku, 1 lžička chilli v prášku, 1 lžíce červené chilli omáčky, sůl
Příprava: Vezměte celé kuře, vyndejte z něj vnitřnosti, omyjte, osolte a vůbec připravte jako na běžné grilování. Máte-li nějaký oblíbený recept na potírací omáčku, klidně přeskočte následující řádky a udělejte si ji po svém. Kdo se chce nechat vést nechť na pánvi dvě minuty prohřeje výše popsané ingredience nálevu. Kuře vložíme do misky, zalijeme nálevem a necháme cca 1 hodinu nasáknout nálev pod kůži. Po hodině vezměte plechovku piva, otevřete, cca 1 deci upijte a poté ostrým nožem vytvořte ve víku ještě další dva otvory. Plechovku dejte na plech, podložte nejlépe pečícím papírem.
   Vezměte kuře a posaďte jej na plechovku s pivem. Kdo si rád hraje, může upravit pózu kuřete do libovolné polohy, jediná podmínka je, že kuře musí pořád sedět. Vložte plech i s kuřetem do trouby a pečte jej při 180°C cca 35 minut. Pivo důsledkem tepla začne vzlínat a vytvoří uvnitř kuřete atmosféru pohody, jak už to jen pivo dokáže, postupně vyvzlíná do masa, díky čemuž je poté maso šťavnaté a křehké a to je možná slabé přirovnání, to maso je božská mana. Tak a máme hotovo, kuřátko je krásně dozlatova propečené, takže jej vyndáme z trouby, dvěma papírovými utěrkami přidržíme, zaklepeme a plechovka se vlastní vahou sama vysune. Naporcujte a hurá ke stolu!

Recept na dětský dort
Ingredience:
300 g lásky, 200 g věrnosti, 2 vajíčka, 1 vanilková tyčinka
Příprava: Všechno se dobře tře tak dlouho, až to ztuhne, potom se přidá trochu mléka, trochu bolesti, trochu rozkoše a silnější stisk. Nechá se to 9 měsíců uležet, je to laciné a hlavně je toho plný kočárek. Jako příloha se podává 10 minut radosti a celý život starostí.

Chlebová pochoutka
Ingredience: chléb
Příprava: Nezbude-li doma nic jiného než chleba, nevěšíme hlavu a uděláme si chlebovou pochoutku. Ukrojíme dva silnější krajíce chleba a jeden tenčí, který vložíme mezi ty dva silnější a...chlebová pochoutka je na světě. Dobrou chuť.

Brambory s rumovou omáčkou
Ingredience: 2 větší brambory, 1 l rumu nejlépe Tuzemák, sůl, kmín
Příprava: Oloupeme brambory a dáme je vařit. Přidáme sůl a kmín a vaříme do měkka. Když jsou hotové dáme je na talíř a zalijeme rumem. Brambory necháme a cpeme se jen omáčkou.

Návod pro dnešní ženu, jak správně upéct cukroví:
- Pusť troubu.
- Ukliď z linky umatlané skleničky, lego a papírky od bonbonů.
- Připrav mísu a suroviny.
- Vylouskej ořechy, odměř mouku a cukr.
- Vyndej z mouky puzzle.
- Odežeň děti a umyj z nich mouku.
- Vezmi vejce.
- Podej manželovi pivo.
- Vrať se, odežeň děti, vezmi hadr a utři rozbitá vejce.
- Vezmi jiná vejce a vyklepni je do mísy.
- Zvedni telefon.
- Odežeň děti, zameť střepy z mísy, vytři podlahu.
- Vezmi jinou mísu.
- Zadělej nové těsto.
- Najdi rum.
- Odejmi rum manželovi.
- Odežeň děti a umyj z nich rozpatlané kousky těsta.
- Plech vytři tukem.
- Podej manželovi tlačenku.
- Vrať se, sundej z plechu ořechové skořápky.
- Podej manželovi noviny.
- Vrať se, odežeň kočku dojídající zbytky těsta.
- Zavolej veterináři.
- Vezmi si prášek.
- Umyj podlahu, stůl, židle, nádobí, ledničku, sporák, zdi, děti a kočku.
- Jdi do cukrárny.
- Přines cukroví.

KV-Ilustrační foto:Stock.XCHNG

Přihlášení