Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Nabarvěte dlaždičky, nalepte fólie, pořiďte světla, koupelna chce žít

Modrá barva koncentruje, žlutá odbourává mrzutost
   Barvy mají vliv na duši i tělo – působí na nálady, na vnímání teploty a času, ovlivňují i schopnost soustředit se. S psychikou je úzce spjatá somatická stránka, kterou lze barvami rovněž velmi významně ovlivnit. To, jak bude organismus na barvy reagovat, závisí na několika okolnostech: na intenzitě barvy, na momentálním psychickém rozpoložení jedince a někdy i na pohlaví. K tomu, jak s tou či onou barvou naložit, je také potřeba znát, jak která barva na organismus působí. Modrá barva uklidňuje, koncentruje a podporuje kreativitu. Napomáhá při odstraňování celulitidy a redukci nadváhy. Utlumuje chuť k jídlu, tiší bolest, organismus ochladí a uklidní. Zelená barva evokuje přírodu a klid. Uvádí mysl do skvělé duševní pohody, sníží tlak a pomůže odstranit nespavost. Žlutá povzbuzuje, dodává energii a pozitivní naladění. Odbourává mrzutost a melancholii. Červená rozproudí krev, urychlí látkovou výměnu a celkově osvěží. Pomáhá při revmatických a dýchacích potížích, je vhodná pro podporu léčby onemocnění kůže a astmatu. Oranžová je veselou svěží barvou, která působí proti depresi, smutku a pesimismu. Pomáhá při křečích, zácpě a potížích s ledvinami.

 Zapomeňte na sekání dlaždiček, postačí barevná fólie
   Do koupelen se doporučujeme kombinovat fólie transparentní se samolepicími fóliemi jednobarevnými, či imitacemi mramoru a podobně. Zapomeňte na bourání a sekání dlaždiček, zatoužíte-li po změně. Jde to i jednoduše! Polepit. Transparentní fólie d-c-fix je fólie neomezených možností: na okna či dveře, vhodná k dekorování kuchyni ale také koupelny. S transparentními adhesivními fóliemi je možné kreativním způsobem pracovat se skleněnými a zrcadlovými plochami, použít je lze k vizuálnímu krytí nebo k individuální výzdobě prostoru. Aplikace fólií 1,2,3 static je ještě jednodušší, protože jsou staticky přilnavé, drží i bez lepení. Stačí nastříkat skleněnou plochu vodou. Sejmout ochrannou folii. Přiložit na skleněnou plochu. Povrch fólie nastříkat vodou a vlhkost vytlačit stěrkou na mytí oken.  Snadnější už to být nemůže.
    Z obyčejné skleněné či nenápadné plastové vázy tak rázem vyrobíte unikát dle vašeho gusta. Dá se použít i na lampy a světla, paravany a podobně. Fólie vypadají dobře také na zrcadle, které si můžeme ozdobit pěkným motivem. Zrcadlo pak vypadá jako broušené. Postupujeme tak, že si nejprve z tvrdšího papíru nebo čtvrtky vyřežeme šablonu s motivem, který nás zaujal. Motiv přeneseme na zadní stranu fólie d-c-fix. Nyní stačí už jen vystřihnout a nalepit. Použít se dají i bílé lakované fólie, mramorové fólie s vysokým leskem nebo fólie transparentní. Samolepicí fólie d-c-fix zakoupíte v řetězcích Globus, Hornbach, Bauhaus, ve specializovaných prodejnách s tapetami, v papírnictvích a internetových obchodech.
 
Lehčeji už to nepůjde než s barvami windowcolor
   Oblíbenou a velmi lacinou metodou, jak oživit dlaždičky v koupelně například pro děti na motivy podmořského světa, je použití barev windowcolor. Podle návodu a šablon, kterých jen na internetu najdete nepřeberné množství, vyrobíte mušličky, mořské koníky, delfíny či velryby a jednoduše na dlaždičky nalepíte. Až se přestanou líbit, či děti povyrostou, jednoduše obrázky sloupnete a vyměníte za jiné. Barvy windowcolor jsou určeny na sklo, zrcadlo, obklady, porcelán, keramiku. Drží i na dřevě nebo na zdi. Barva se nemaluje přímo na místo určení, ale obrázek se vytvoří na fólii, ze které se po zaschnutí sloupne. Po sloupnutí z fólie se obrázek jemně přitiskne na požadované místo. Jediné, co se nedoporučuje, je dávat obrázky vytvořené pomocí windowcolor na místa, která přicházejí do kontaktu s horkem, postupně se totiž roztékají.

Jako tečku za dílem oživí koupelnu barevný ručník
Menší textilní doplňky dodají zařízení bytu styl. Barevné ručníky promění chladnou koupelnu v dynamický prostor, stejně jako ji prospěje veselý puntíkovaný závěs. Bavlněné povlečení s kytičkami působí něžně a domácky, přehoz s přísným geometrickým vzorem zase dodá jinak nevýrazné ložnici moderní styl. Kuchyň snadno obměníme pouhým otočením oboustranných sedáků na židle, jiným ubrusem nebo prostíráním. Výbornými textilními doplňky pro dětský pokoj jsou zase různé houpačky, houpací sítě, velké textilní sedáky nebo na zemi hlídající plyšáci.

KV - Ilustrační foto:sxc.hu

Přihlášení