Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Multifunkční bruska – kouzelnice povrchových úprav jako hůlka do ruky.

Na místa, kam se jiní nedostanou
Multifunkční bruska, která dostala v Boschi název All Rounder, v překladu specialista, možná není nástroj, který si do výbavy domácí dílny koupíte jako první, ale jako specialista na všechny povrchy by vám tam od nynějška neměla chybět. Občas totiž každý stavebník či domácí kutil zjistí, že potřebuje opravit místa, jakými jsou například rohy, kam se s běžnými nástroji nemá šanci dostat. All Rounder je vyrobený přesně pro tyto situace – je totiž malý a navíc umí pracovat pod různými úhly.

 

Kouzla pomocí vibrace a výměnných nástavců
Mistrovství tohoto přístroje spočívá v tom, že všechny operace provádí pomocí vibrací, a to nejen při broušení, ale i při řezání nebo škrábání. Motor rozkmitává nástroj rychlostí 21 000 otáček za minutu v úhlu 1, 4° na každou stranu. Bruska All Rounder je podobná delta brusce, jen má navíc výměnné nástavce, což ji oproti delta brusce činní multifunkční, jedinečnou a nepostradatelnou. Do držáku můžete namontovat nejen smirkové papíry, ale i rašpli, takzvané ponorné pilové listy, škrabky nebo kotouče s nánosem tvrdokovu.

 

Rašple, škrabky a brusné papíry – odstraní cokoliv z jakéhokoliv povrchu
   Nástavec  v podobě rašple využijete například při výměně obkladů, díky trojúhelníkovému tvaru se špička rašple dostane do rohů a snadno tam vyčistí zbytky starého lepidla. K nářadí All Rounder lze připojit i škrabky, které se hodí  k odstranění zbytků lepidel při strhávání koberců nebo krytin z PVC. A právě díky vibracím tohoto nástroje, který ve vaší dílně čeká velká budoucnost, dosáhnete dokonalého obroušení jakéhokoliv povrchu.

Bosch k tomu nabízí ještě tři druhy brusných papírů - klasické hnědé na dřevo se prodávají od zrnitosti 40 do 400, černé na kámen dokonce až do zrnitosti 1 200. Pro broušení barev je pak potřeba vybrat bílé papíry, které mají rozdílnou strukturu. Zrnitost se značí stejně jako u jiných druhů brusných papírů, ale zrna mají mezi sebou větší rozestupy a jsou pokryta ochrannou vrstvou, takže se papír barvou tolik nezanáší.

 

Tam, kde jiní na práci nestačí
   Multifunkční bruska si ale poradí i se situacemi, na které byste jindy volili jiný a mnohdy na práci  mnohem náročnější nástroj. Potřebujete-li například podříznout zárubně, abyste pod ně mohli umístit plovoucí podlahu, pak vás All Rounder nezklame. Do držáku nasadíte kruhový ozubený nástroj s výsečí, k zárubni přiložíte lamelu podlahy, abyste si naměřili výšku, nasadíte břit a můžete řezat. Stejně tak je možné dodatečně například vyříznout do podlahy dilatační spáry až u zdi, kam byste se s okružní pilou nedostali.

   I pro rychlé vyčištění spár mezi kachlíky zná All Rounder řešení – a to v podobě kotouče s tvrdokovem. Kmitavý pohyb brusky může pohánět i takzvané "ponorné" pilové listy. Vyrábějí se v provedení do dřeva, železa, ale i univerzální, vhodné třeba na plasty. Ponornými listy lze snáze prořezávat drážky do kuchyňské desky či parapetů pro větrání už jenom proto, že dokáží bez předvrtávání udělat ostrý roh. Tenkým listem lze u slepeného dřevěného nábytku proříznout truhlářské špalíčky tak, aby bylo možné například při rekonstrukci nábytku jednotlivé části demontovat. List pro kov snadno uřízne i zbytky staré instalace.

Cena, kterou, manželka ráda zaplatí
Brousicí sady je navíc možné doplnit textilními listy pro jemné dobrušování a leštění. Nezanedbatelnou předností multifunkční bruskyAll Rounder je pohodlná rukojeť s měkkou gumovou tlumicí vložkou a optimální ergonomií pro bezpečné vedení a práci bez únavy. Tak se tento nástroj může zpřátelit také s každou nebojácnou a pracovitou ženou. Pro bezprašnou manipulaci je zde navíc přípojka k odsávání prachu. Ptáte se, za kolik že je tato malá a šikovná kouzelnice na našem trhu k dostání? Doporučená cena výrobce je 3000 Kč Vyrábí se i v akumulátorovém profi-provedení, pak stojí o zhruba 2 500 Kč víc. Obojí je ale cena, za kterou vám nejen manželka multifunkční brusku jistě ráda pořídí.

 KV                                                                   foto:www.bosch.cz

Přihlášení