Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Milena Lamačková

Poznal jsem jednu zajímavou a neuvěřitelnou ženskou. Její život by vydal na dva romány i s obrazovou  přílohou kterou by si mohla připravit i  sama.


Se svým mužem Mildou se poznala už na základce. Pak se společné cesty trošku rozdělily když studovala Zdravotní školu v Benešově a musela z Prahy dojíždět. Trošku opačně než většina stejně starých vrstevníků….Pak zase dojíždění za prací na lodi a dálkové studium oboru číšník-kuchař a posléze i hotelový management. A už zase s Mildou ruku v ruce a při maturitě jí pomáhal i malý Mildík v bříšku. Ten se nemohl dočkat  jak se těšil na tento svět a tak přišel trošku dříve než se obvykle stává. A tak, jak již to bylo v roce 2003 zcela běžné, nebylo oblečení na miminko které vážilo sotva 2kg vůbec k dostání, tak zareagovala ona dáma zcela po svém. Zřídila si vlastní internetový obchod na dětské oblečení  http://www.punpo.cz   a začala se zásobovat sama a pomáhala tím i dalším maminkám v podobné situaci. Obchod stále roste a rozšiřuje se i sortiment , který se skládá z 90% z českého zboží , což je dnes v jakési „čínské době“ samo o sobě trošku rarita.


Za tři roky se jí narodila Martinka což je ďáblík v těle anděla a je pro maminku tou správnou inspirací. Martinka je též oblíbenou modelkou předvádějící nové modely v jejím obchodě. Maminka ji sama fotí. A  konečně jsme se dostali k jádru věci. Vůbec nevím, kde se v křehkém těle bere ta energie, když musí 4 x týdně s malým Mildíkem k různým specialistům na kontrolu, 2 x týdně na rehabilitace a dvakrát měsíčně ji čeká návštěva v domácnosti z oddělení speciální zdravotní péče. Do toho manžel prodělal velmi vážnou chorobu a tři roky se bála jestli bude vše jako dřív... A v tomto dennodenním kolotoči stíhá péct krásné  a  výborně jedlé dorty, pořádat různé výlety pro rodinu  i přátele  jak pěšky tak na kole , v zimě lyžuje celá rodina obyčejně v Jánských Lázních kam si zvykli jezdit a v létě chodí plavat většinou do akvaparku do Měřína.

Nevynechá žádnou akci Ladova kraje , který se jí stal domovem a věčnou inspirací. Jejím koníčkem je fotografování a se svým „druhem ve zbrani“ věčně pověšeným na krku chodí snad i spát.

Dovolte abych vám představil ukázku fotografií Mileny „Míni“ Lamačkové. Jde o ukázku jejího širokého záběru a neskonalé pokoře k životu i k zemi kde žije a vychovává své děti.

Vrabec