Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Kvalitní a levné řešení do vaší koupelny? Sprchové kouty!

Relaxování ve vaně, pročítání  časopisu při svíčkách, romantická hudba, tomu se přeci žádný sprchový kout nemůže vyrovnat, pomyslíte si, Z jisté části s vámi musím souhlasit. Proč tedy kupovat sprchový kout? Úspora vody, místa a pořizovací cena  je výrazně nižší než u vany. To jsou pádné a faktické argumenty, které i mě přesvědčily ke koupi sprchového koutu.
 
Úspora energie
Dnešní hektická doba málokomu umožňuje se každý večer naložit do vany a relaxovat, a i kdyby to někdo denně praktikoval, následné přečtení svého účtu za vodné a stočné ho asi moc nepotěší. .. Ano, peníze jsou velice silným důvodem, proč se rozhodnout pro sprchový kout. Pořizovací cena koutu je nižší než cena vany a denní hygiena je levnější z důvodu úspory vody.Dalším z důvodů je prostorové řešení, velké koupelny se staly přežitkem. V této  ,,posvátné“ místnosti trávíme stále méně času.Netvrdím, že to není škoda, ale je to fakt. Tudíž se nám kopě vany dvakrát nevyplatí.

Jak vybrat sprchový kout
V dnešní době máte nepřeberné množství sprchových koutů.Čtvrtkruhové, čtvercové, vysoká zástěna, nízká zástěna, vysoká nebo nízká vanička, s protiskluzovou úpravou, s nášlapným sifonem, s různými typy zástěn od grepu po kostky, průsvitné, neprůhledné, relaxační boxy … no prostě paráda, záleží pouze na Vás, kolik chcete a můžete do koutu investovat.

Několik bodů jak lze postupovat při koupi sprchového koutu:
- Stanovte si cenové rozpětí dle rozpočtu a udělejte si průzkum, pečlivě porovnejte cenu a technické parametry. Obecně se při výběru osvědčila „zlatá střední cesta“ mezi nejlevnějším a nejdražším.
- Zaměřte se na vaničku, když do ní vstoupíte, nesmíte mít pocit, že jste na lodi, měla by být stabilní, dostatečně vyztužená. Rozměr, který Vám zaručí pohodlné sprchování, začíná od 80 x 80 cm.
- Zástěna – bezpečnostní, i když to neznamená nerozbitná, měla by být stabilizovaná, nesmíte mít strach se ji dotknout, měla by mít odepínací spodní kolečka, takže čištění bude jednoduché (kolečka by měla být tichá)
- Ověřte si informace o certifikátu jakosti a o prověření na trh EU.

JM - Foto:adanaprodej.cz

Přihlášení