Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Koupelna podle znamení zvěrokruhu

Beran
O koupelnách Beranů toho zatím mnoho nevíme. Jsou ohnivým znamením, snadno se rozčílí a jsou velmi upřímní. Říká se o nich, že dokážou říci pravou věc v pravou chvíli. Mají rádi černou a fialovou. Koupelna v tomto barevném provedení by však mohla působit poněkud morbidně, a tak s ní zacházejí opatrně. Černé a fialové doplňky, jako jsou například ručníky, či koupelnové závěsy, mohou naznačovat, že se v koupelně pohybuje někdo rohatý. Berani mají cit pro hudbu, koupel za poslechu hudby pro ně může být příjemnou relaxací.
Býk
Býk miluje pořádek. Jeho koupelna je často až neuvěřitelně čistá. Bílé ručníky vzorně složené ve skříňkách, čisté lesklé zrcadlo a vyleštěné baterie, to je jeho představa o dokonalosti jeho malého vodního království. Býk má svou koupelnu ze všech nejraději, je na ni zvyklý a velmi nerad používá cizí koupelny. Dovolená v hotelu se dvěma hvězdičkami tak pro něho může být frustrujícím zážitkem. Býk upřednostňuje spíše světlejší barvené odstíny. Líbí se mu zejména béžová. Z jeho koupelny na vás nedýchá tajemno, ale spíše citrusový čisticí prostředek.
Blíženci
Blíženci jsou znamením plným protikladů. Potřebují prostor, aby se dostali do rovnováhy. Koupelna je pro ně místem klidu, kde si nepřejí být rušeni. Pokud s nimi chcete dobře vycházet, respektujte to. Jejich koupelna je obvykle velmi vkusná, moderní a elegantní. Navíc bývá barevně vyvážená. Pro blíženeckou koupelnu je totiž typická dvoubarevná kombinace – jedna barva je teplá a optimistická, druhá studená a temná.
Rak
Rak rád pečuje o svůj zevnějšek, a proto tráví v koupelně poměrně mnoho času. Na své kosmetické přípravky potřebuje velkou toaletku a několik koupelnových přihrádek nebo skříněk. Je šetřivý a rád se zdržuje doma. O svou koupelnu, na kterou si pečlivě našetřil, se velmi dobře stará. Barevně by se mu mohla líbit třeba bílo oranžová s motivem pomerančů.
Rak má vkus a smysl pro detail. V rohu pomerančové koupelny tak jistě nebude chybět malý, i po domácku vypěstovaný, pomerančovník. A Rakem se s vámi dnes rozloučíme.
Lev
Král zvířat miluje teplé optimistické barvy. Jeho koupelna je proto často laděná do žluta, oranžova až červena. Neškodí však, přimíchat do těchto odstínů trochu bílé. Dlaždicím a obkladačkám sluší jednoduchý, opakující se motiv, například slunce. Vždyť Lev je dítětem Slunce. Celá místnost obvykle působí velmi honosně. Velké zrcadlo a samostatná vana dominují celému prostoru.
Panna
Panna se klidně spokojí se sprchovým koutem. Na barvě jí příliš nezáleží, ale když může, vybere si zlatou nebo žlutou, stejně jako Lev. Jednoduše zařízené koupelně tak mohou dominovat luxusní baterie.
Váhy
Zelená a tmavě modrá, to jsou barvy zrozenců ve znamení Vah. Koupelny v těchto barvách jsou velmi krásné, obě barvy k vodě patří. Především koupelna laděná do modra s bílými ručníky je přirozenou chloubou každého domu. Jedinou nevýhodou těchto tmavých barev je, že opticky zmenšují prostor celé koupelny. Pokud zde není dostatek světla, který mohou zajistit velká střešní okna, může temně modrá nebo temně zelená koupelna působit poněkud stísněně.
Štír
Štírům se líbí černá, zlatá a červená. Koupelna laděná střídavě do zlatého a černého odstínu působí luxusním dojmem. Štír si s vodou celkem rozumí, ale na velké rohové vaně netrvá.
Střelec
O Střelcích je známo, že jsou to neuvěřitelní pracanti. Koupelna představuje jedno z mála míst, kde jsou schopni relaxovat. Ve vonné lázni tak mohou nechat ulevit svým zádům. Mezi jejich barvy patří zvláštní dvojice: bledě modrá a černá. I tyto dva odstíny lze skloubit. Barevná kombinace světle modré a černé navíc působí neotřele. Zrozenci ve znamení Střelce jsou pořádku milní, každá věc v koupelně má své místo, tak ať vás ani nenapadne, dělat tu nepořádek. Pokud jim chcete koupit něco do koupelny, vyberte přehlednou poličku nebo koupelnový pořadač, nelépe z průsvitného materiálu, s několika zásuvkami.
Kozoroh
Často a snadno propadá depresi a melancholii. Snad proto by si neměl obkládat svou koupelnu obklady v jeho oblíbené černé a temně modré, a když, tak je doplnit optimistickou žlutou, aby si v ní nepřipadal příliš stísněně. V depresivním období by mu prostředí temné koupelny nejspíš nepřidalo. Naproti tomu v příjemné veselé koupelně se pod proudem horké sprchy může uvést pěkně zpátky do pohody.
Vodnář
Vodnáře si každý automaticky spojuje s vodou. Jenže ono to není tak úplně správně. Vodnář je totiž znamením vzduchu, ale s vodou toho má samozřejmě hodně společného. Zrozenci ve znamení Vodnáře mívají velmi originální myšlení a vidění světa. Milují svou svobodu a nesnáší omezování. Tyto vlastnosti také odráží design jejich koupelny. V jejich prakticky zařízené koupelně často najdete něco, co vás překvap, třeba lahůdka v podobě krásného zrcadla, které však zkresluje, vás nesmí překvapit. Vodnáři sice mají rádi čisto, ale nejsou to žádní puntičkáři. Ručníky pečlivě vyrovnané do sloupků proto v jejich koupelně nehledejte.
Ryby
Netřeba zdůrazňovat, že Ryby milují vše, co má s vodou něco společného. Určitě vás nepřekvapí, že se sprchují a koupou častěji než kterékoli jiné znamení zvěrokruhu. Svou povahou jsou citlivé, často spíše uzavřené zasněné a romantické. Z jejich koupelny na vás dýchne nostalgie. Dřevěné nebo kamenné obložení, samostatně stojící vana plná růžových lístků, sametově hebké ručníky, vůně glycerínových mýdel a aromatických olejů, to je jejich představa o dokonalé koupelně. Ryby upřednostňují spíše tmavší barevné odstíny. Ty sice opticky zmenšují prostor, zato vyvolávají žádoucí dojem tajemna. Ryby si potrpí na vanu. Pokud jsou nuceni žít v koupelně, která má pouze sprchový kout, často vyhledávají bazény.

KV-Ilustrační foto:flickr.com/

Přihlášení