Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Kia představila na SEMA show čtveřici konceptů

Kia představila na letošním autosalonu SEMA čtveřici tak trochu jiných konceptů pro sportovní nadšence.

Kia Motors America (KMA) spojila znovu své síly s časopisem Antenna Magazine a dala tak vzniknout atraktivní „plážové“ verzi nového hatchbacku Kia Rio pro vyznavače surfu. Druhým vozem, který si vzal Antenna Magazine do parády, je na americkém trhu oblíbené pětidveřové Forte. Na SEMA se představilo v hokejové úpravě.

Úpravu další dvojice modelů svěřila Kia do rukou proslulých West Coast Customs. Ti se nechali inspirovat partnerstvím Kia Motors America s basketbalistou Blakem Griffinem a golfistkou Michelle Wie. Návštěvníci SEMA show tak mohou obdivovat basketbalovou úpravu sedanu Kia Optima a stejně tak hravý Soul inspirovaný přední golfistkou.


Rio Surf v retro stylu
Antenna Magazine vylepšil elegantní exteriér pětidveřového Ria zlatohnědým metalickým lakem Sunset, speciálními aerodynamickými prvky s předním spoilerem ze dřeva, které ladí se surfovým prknem na střeše, a upraveným zadním nárazníkem s centrálně umístěnou koncovkou výfukové soustavy. Upravený podvozek snížil světlou výšku vozu a pozornosti jistě neuniknou 17“ třídílná kola lakovaná ve zlatém odstínu. Úpravy exteriéru završuje střešní nosič Thule®, k němuž je připevněno ručně vyrobené dřevěné surfové prkno.

Interiér Ria je v dokonalém surfařském retro stylu. Hnědo béžové kostkované čalounění se snoubí s dřevěným obložením a v interiéru nechybí ani takové „vychytávky“ jako vestavěný věšák na ručníky. Místo středové konzole je polička pro odložení různých drobností, jako je opalovací krém, vosk na surfové prkno či lahve s pitnou vodou. Do masivní oblasti výklopné zádě pětidveřového Ria byla integrována hrací konzola, retro přehrávač, dekorační osvětlení a poličky pro uložení sandálů a oděvu. A teď hurá na surf!

Pětidveřové Forte Hockey
Karoserie pětidveřového Forte v hokejové úpravě Antenna Magazine je lakována šedým odstínem Aviator a doplněna 18“ modrými koly, aerodynamickými doplňky a předním nárazníkem ze sportovního kupé Forte Koup, dále čtyřmi koncovkami výfuku, střechou z kompozitu vyztuženého uhlíkovými vlákny. Světlá výška byla snížena pro dosažení sportovnějších jízdních vlastností. Specializované Forte pro „přesilovky“ má držák na hokejku, který sahá ze zavazadlového prostoru středem vozu až do interiéru. Na místo zadní lavice byla namontována samostatná sedadla se speciálním černým čalouněním doplněným světle modrým žerzejem. Vpředu a vzadu je podlaha pokryta pryží jako na stadionu mimo kluziště. Speciální držáky nápojů pro sportovce zajistí doplnění tekutin po náročném výkonu. K dispozici jsou dva 7“ monitory uložené v opěrkách hlavy na předních sedadlech a propojené s herní konzolou Sony® Playstation, na níž mohou cestující hrát hru NHL12 od EA Sports.

Fanoušky hokeje zaujme rovněž oblast výklopné zádě, z níž lze vysunout na ramenech uložený miniaturní stolní hokej, dále jsou zde uloženy čtyři hokejky z kompozitu vyztuženého uhlíkovými vlákny barevně sladěné s exteriérem vozu, dva zavěšené dresy sladěné barevně s exteriérem, přihrádka pro brusle a háčky na rukavice a propocenou výbavu.


"Slam Dunk" Blake Griffin Optima Hybrid
Kia Optima je v Americe úzce spjata s basketbalovou superstar Blakem Griffinem. Všichni mají v paměti jeho skok přes populární sedan a vítězství v soutěži All- Star Slam Dunk na začátku tohoto roku.

Pro letošní SEMA Show připravila Kia ve spolupráci s West Coast Customs model Optima Hybrid ve speciální basketbalové úpravě inspirovaném právě hvězdou Blakea Griffina. To ostatně připomíná nejen jeho logo na kapotě, ale také celý exteriér vozu s lakem evokujícím povrch basketbalového míče. Fanoušci populární míčové hry si mohou volné chvíle na parkovišti krátit házením na koš, který je instalován v prostoru zádě.

"Hole-In-One" Michelle Wie Soul
Partnerství přední golfistky Michelle Wie s Kia Motors America trvá od počátku roku 2010. Kromě golfu je Michelle také zanícená umělkyně a například golfové bagy, které používá při turnajích, jsou zdobeny kresbami podle jejích vlastních návrhů. A právě vlastní kresby Michelle Wie jsou základem originálního pojetí úpravy vozu ́Hole-In-One ́ Soul od West Coast Customs.

Text a foto: Kia Motors Czech

Přihlášení