Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Jak si vybrat motorovou pilu.

Pojem motorová pila je dnes již běžně používaným termínem, který označuje pilu s motorem poháněným vznětovým motorem, který jako zdroj energie používá benzín s příměsí oleje, což je běžná kombinace pro provoz dvoutaktních motorů. Jiným označením výrobků bývá benzínová pila nebo řetězová pila poháněná motorem na benzín.
 
Hobby nebo profesionální pilu?
   Chcete-li si koupit pilu pro občasné využití na zahradě například pro pořezání pokácených stromečků, které jsou díky jejich nechtěnému vzrůstu již na zahrádce nežádoucí, bude pro nás vhodná pila levnější, pila s kratší lištou a pila která bude bezproblémová k obsluze. V tomto případě by bylo také vhodné zvážit, zda by nebyla vhodná pila elektrická. V případě že potřebujete každoročně připravit dříví pro topení na víkendové chatě, bude vhodná střední třída hobby motorových pil. Když však topíte v domě, ve kterém bydlíte, biomasou-dřevem, bude nutné se podívat do nejvyšší kategorie poloprofesionálních pil nebo pil označených jako profesionální, které svou kvalitou a spolehlivostí uspokojí i nejnáročnější zákazníky.

Jak těžkou pilu při práci udržíte?
   Pří výběru konkrétní motorové pily musíte rozhodnout, jak dlouhou lištu u pily požadujete. Nejprodávanější a nejběžnější délka lišty pily je 40 cm. Ta je vhodná pro řezání dřeva do průměru maximálně 50 cm. Při řezání menších kusů dřeva se používají pily s lištou 35 cm a naopak nejdelší lišty se v dnešní době prodávají motorové pily s lištou 45 cm.
   Dále je třeba přemýšlet o váze. Motorovou pilu budete držet v ruce, a čím je pila těžší, tím více nás práce namáhá. Neméně důležitým parametrem pro porovnání pil je její výkon, který oceníte při řezání tvrdého dřeva nebo klády, která je v průměru širší.


Jaké značky motorových pil se na trhu objevují?
   Celá řada výrobců zahradní techniky zařadila do své nabídky motorové pily, takže pro výběr máte značky s dlouholetou tradicí jako je například značka zaměřená na hobby motorové pily Homelite nebo profesionální a velmi kvalitní pily SOLO. Ve střední kategorii stojí výrobky značky Partner, které svojí cenou a kvalitou zaujmou nejednoho zákazníka. Je určena pro všechny s vysokými nároky na funkčnost, ale nejsou to profesionální uživatelé a motorovou pilu nevyužijí každodenně. Zároveň se ale můžete porozhlédnout v nabídce levných značek, které v dnešní době používají velmi kvalitní motory a oproti renomovaným značkám nabízejí pro pohodlí zákazníků celou řadu servisních středisek po celé ČR. Takovými zástupci jsou například značky Hecht nebo Grizzly.


 
TOP motorové pily na našem trhu
   Na základě průzkumu prodejnosti, spolehlivosti a spokojenosti zákazníků, kteří si motorovou pilu koupili, byl sestaven přehled TOP 5 výrobků. Na prvním místě se umístila motorová pila Homelite CSP 4518, která je perfektní volbou pro své parametry, cenu, použitý materiál a kvalitní zpracování. Druhé místo zaujímá poloprofesionální pila HECHT 945, ke které je možné dokoupit ochranný přepravní box nebo je možné zakoupit ji v setu s boxem ve zvýhodněné ceně. Na dalších místech se umístili výrobek Homelite CSP 4016, která má oproti CSP 4518 kratší lištu, Partner 352 14" 3/8" a SOLO 643.

Název:                                          výkon         Obsah         lišta          hmotnost
Motorová pila Homelite CSP 4518     2,7 kw       45 cm3       45 cm           5,9 kg
Motorová pila Grizzly 945                 2,1 kw       45 cm3       39 cm           5,4 kg
Motorová pila Homelite CSP 4016     1,9 kw        40 cm3       40 cm           5,8 kg
Motorová pila Partner 352 14" 3/8"   1,4 kw        34 cm3       36 cm           4,7 kg
Motorová pila SOLO 643                     2 kw        40 cm3       40 cm           4,1 kg

KV                                                                 Ilustrační foto: Stock.XCHNG

Přihlášení