Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Jak odstraníte zápach v kuchyni?

Jak odstraníte zápach v kuchyni?                                                        

Během přípravy jídla nebo při mytí špinavého nádobí povařte v otevřené nádobě aromatické byliny, jako je máta, heřmánek, mateřídouška, dobromysl nebo ocet.
Před pečením necháme troubu na 5 až 7 minut vyvětrat, aby se zbavila i posledních zbytků pachů, které tam mohly zůstat od předcházejícího pečení.
K odstranění zápachu při vaření kysaného zelí pomůže plátěný hadřík namočený do octa, který položte na pokličku hrnce se zelím
Do skříňky, ve které uchovávte potraviny postavte nádobku s rozmělněným dřevěným uhlím, bude pohlcovat všechny vedlejší pachy. Čas od času musíte ale uhlí vyměnit
Specifický zápach z chlebníku odstraníte, když ho vytřete čistým hadříkem namočeným do octa a potom vyvětrejte.
Také zápach z termosky odstraňte tak, že ji vypláchnete octovou vodou. I načichlé kuchyňské nádobí můžete vymýt horkou vodou s octem. Na dva litry vody použijte dvě polévkové lžíce octa.

Zápach po rybě odstraníte, když povaříte v nádobě, ve které se připravovala hrst upotřebeného čaje nebo také silně osolenou horkou vodou. Dřevěné prkénko, na kterém chcete rybu porcovat, předem potřete kouskem citrónu nebo octem, nenasákne rybím zápachem. Zápach z úst po rybě odstraníte žvýkáním kousku citrónu.

Zápach z cibule z pánve, na které se smaží, odstraníte, když na ještě horkou pánev nasypete vlhké lístky od použitého čaje a po nějaké době ji vypláchnete studenou vodou. Na noži pak zápach zneškodníte, dkyž ho potřete syrovou mrkví a na rukou, když promnete trochu soli. Na zápach cibule z úst funguje, když vypijete trochu mléka nebo šálek silné kávy, případně rozžvýkáte kávové zrno.

Zápach česneku v pokrmu zmírníte, když česnek před použitím namočíte očištěný a oloupaný na jednu až dvě hodiny do studené vody. Počítejte ale s tím, že tak zneškodníte část vitamínů a hodnotných látek. Z úst pak zápach česneku zmizí, když vypijete trochu mléka a budete-li chvíli žvýkat zelenou petrželovou nať nebo jinou listovou zeleninu.
Popelníky, i když vymyté, mohou stále zanechávat pach. Zbavíte se ho, namočíte-li je na chvilku do vody, do které přidáte kapku denaturovaného lihu, a potom znovu umyjete.
Z kovové krabičky zmizí zápach, když v ní necháme shořet několik sirek.

Zápach v mikrovlnce odstraníte tak, že uvnitř necháte krátce povaříte ocet. Poté, když mikrovlnka nepracuje, v ní nechte umístěný i studený ocet. Ocet je skutečně skvělý pohlcovač pachů! Nebo vyzkoušejte tento tip – vymyjte mikrovlnku teplou vodou smíchanou s práškem na pečení. I v lednici udělá dobrou službu přášek na pečení v otevřené nádobce. 
 
Výkonná digestoř – tak zní řešení vašich problémů s kuchyňskými pachy. Určitě se bez ní neobejdete, pokud máte navíc kuchyň spojenou s obývacím prostorem. Nové moderní materiály navíc z digestoře dokáží udělat i pravý šperk, který se vyjímá v každém interiéru.
Jak si správně vybrat digestoř? Před nákupem digestoře je nutné zjistit, zda bude vyvedena do komínu nebo přes zeď, nebo zda musíme zvolit typ recirkulační. Odtahové verze jsou levnější. Pachy a pára jsou odváděny odtahovým potrubím větrací komínovou šachtou nebo přímo ven. Aby bylo větrání opravdu účinné, mělo by potrubí být co nejkratší a pokud možno vedeno rovně. 
Digestoř pořídíte od 1 500 Kč.

Pořiďte si drtič odpadu. Nehygienické a smradlavé skladování potravinového odpadu v domácnosti za nás může snadno vyřešit drtič kuchyňského odpadu, který se namontovává přímo do kuchyňského dřezu. Z nabídky výrobců se dnes dají vybírat velmi výkonné přístroje za příznivou cenu.
Jak si správně vybrat drtičku odpadu? Dejte pozor na její hlučnost a sledujte, zda-li má skutečně protihlukovou izolaci. Důležitá je také vysoká rychlost drcení, životnost (min. 20 let bez nároku na údržbu), rozměry drtiče a objem drceného odpadu. Drtič odpadu pořídíte za cenu od 8 000 Kč.

A jak kuchyň na závěr celou provonět? Na okno umístěte v otevřené misce bylinky – ideální je levandule a máta nebo je můžete rozvěsit po několika snítkách. Provonět kuchyni můžete i povařením vody se lžící saponátu na nádobí s vůní. 

KV - Ilustrační foto:sxc.hu 

Přihlášení