Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Dotyková elegance v tenkém těle s optikou Leica

Jste-li muž, získáte v něm designovou „hračku“ s velmi dobrou optikou a špičkovým parametry. A jste-li dívka/žena, uchvátí vás elegantním zevnějškem a speciálními funkcemi jako je třeba líčení již vyfocených tváří. Na každé fotografii pořízené FS22 totiž budete mít díky ní vy i vaše kamarádky dokonalý make up!

Panasonic Lumix FS22 je určen lidem, kteří chtějí mít kromě pohotového pomocníka v kapse i stylový doplněk. Permanentní připravenost a styl - to jsou parametry, které mladé lidi zvyklé na rychlé životní tempo, přitahují. Tenké designové tělo s elegantně zaoblenými křivkami dotváří pouze spoušť, zoom a tlačítko pro zapínání. Celé ovládání fotoaparátu obstaráte také dotykovým panelem s úhlopříčkou 7,6 cm.

 

Jednoduché ovládání

Stejně jako všechny nové telefony jsou i nové fotoaparáty uzpůsobeny na rychlé a jednoduché ovládání dotykem prstu na dotykovém panelu. Tím se kromě veškerého nastavení ovládá i místo ostření. Chcete-li mít na fotografii ostrý obličej svého kamaráda, stačí se jeho obličeje na panelu dotknout. Zbytek fotoaparát obstará sám – automaticky zaostří a vyfotí objekt, který jste si vybrali. Dotykový panel je vhodný i k prohlížení fotografií. Jeho úhlopříčka 7,6 cm umožňuje pohodlně prohlížet pořízené fotografie či videozáznamy. Při prohlížení se panelu jen dotknete a tahem do jedné nebo druhé strany se přesunujete vpřed či nazpět pořízenými fotografiemi.

Stylista pro dámy

Dámy, které nejsou s pořízenou fotografií sebe sama stoprocentně spokojeny, uvítají i možnost dolíčení na fotografii. Stačí zvolit režim líčení a pár jednoduchými dotyky si můžete přepudrovat nos či obtáhnout linii svých rtů. Nemusíte proto každou svojí fotku podrobit přepečlivé přípravě. Stačí mít po ruce pouze Lumix FS22 a jeho režim „make-up“.

Video a sociální sítě

Pro věrohodnější zachycení situace můžete přepnout do režimu videa, který umožňuje pořizovat video záznamy ve vysokém rozlišení. Pakliže chcete sdílet fotografie či videa s vašimi přáteli, stačí pouze připojit fotoaparát USB kabelem k počítači a jednoduše uploadovat videa na server YouTube či fotografie na sociální server Facebook.

Inteligentní Automatika

Jako všechny nové kompaktní modely řady Lumix nabízí i FS22 propracovaný systém inteligentní automatiky iA, který fotografování usnadňuje i méně zkušením uživatelům. Systém se neustále vyvíjí a nabízí nové a nové funkce – nyní se například v režimu inteligentního rozpoznání scény stačí na panelu dotknout lidské tváře a fotoaparát okamžitě aktivuje motivový program pro fotografování portrétů. Panasonic FS22 tak mohou naplno využít i naprostí začátečníci, aniž by museli pronikat do složitých tajů fotografické techniky.

Kvalita snímání

Ve štíhlém stylovém těle (ještě tenčím než u předchozích modelů řady) se skrývá vynikající objektiv renomované značky Leica. Objektiv DC Vario Elmar je vybaven čtyřnásobným optickým zoomem, jeho rozsah odpovídá 28-112 mm u klasického fotoaparátu. Nejkratší ohnisko 28 mm nabízí širší úhel záběru, než je u běžných kompaktních fotoaparátů zvykem. Lumix FS22 tedy ocení milovníci rozmáchlých krajinářských záběrů, ale i skupinových fotografií, snímků architektury nebo reportáží. Velký vliv na kvalitu fotografií má i snímač s rozlišením 16 MPix a špičkový obrazový procesor Venus Engine VI.

Panasonic FS22 je zkrátka určen všem zájemcům o elegantní tenký fotoaparát, kteří nicméně kromě designu a malých rozměrů touží i po vysoké fotografické kvalitě a možnosti natáčet videa. Fotoaparát je k dispozici od června tohoto roku v několika barevných verzích – černé a titanové za maloobchodní cenu do 5000 CZK.

Text a foto:Panasonic Marketing Europe GmbH

Přihlášení