Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Dárek pro opravdové muže

 

Pořádná pila patří do kategorie dárků, které potěší každého muže - tím spíš, když se jedná o motorovou pilu od Husqvarny. Tato značka s více než třísetletou tradicí je totiž proslulá svou kvalitou, výkonem a bezkonkurenčním designem. Je jenom jedna větší radost než fakt, že tuto švédskou legendu vlastníte - ještě lepší je s ní pracovat. Lehce nastartovat, zaposlouchat se do pravidelného zvuku dvoutaktu, poté vytočit motor do těch nejvyšších otáček a zaříznout se s řetězem do dřeva. S perfektně fungující pilou, na kterou se můžete spolehnout, že je to skvělá relaxace umocněná kvalitně odvedenou prací.

Jakou motorovou pilu ale vybrat? S nádsázkou lze říci, že u Husqvarny nemusíte brát v úvahu ani výkon, ani efektivitu, bezpečnost, ergonomii nebo odolnost, žádná z pil této značky vás v tomto ohledu nezklame. Při výběru se radějii zaměřte na objem a frekvencí řezání dřeva.

Máte dům nebo chatu? Pravděpodobně tak s větší či menší pravidelností také řežete dříví. Protože k tomu potřebujete vždy optimální výkon, je ideálním řešením Husqvarna 435, která bude připravena pracovat, ať už budete řezat dříví ke krbu nebo kácet a odvětvovat stromy. Pila se dobře startuje, má nízkou hmotnost, efektivní tlumení vibrací a vysoko položené těžiště. Díky své konstrukci je zárukou dobré ovladatelnosti a pohodlné práce, je tedy vhodná i pro méně zkušené uživatele. Pila je navíc vybavena motorem X-Torq, který zaručuje až o 20 % nižší spotřebu paliva a až o 75 % nižší emise.
Husqvarna 435 má objem válce 40,9 ccm, hmotnost bez lišty a řetězu je 4,2 kg.

 

Hledáte li to nejlepší možné řešení, existuje jediná správná odpověď – motorová pila Husqvarna 560 XP. Tato letošní novinka, která je vyvinuta k profesionální práci, představuje zcela novou dimenzi práce se dřevem. Za jejím dokonalým designem se skrývají všechny dostupné technologie, které prožitek z řezání jen umocní. Před začátkem a v průběhu práce s Husqvarnou 560 XP například není potřeba seřizovat karburátor. Systém bezúdržbového vstřikování AutoTune totiž dokáže, podle otáček motoru a jeho zatížení, dávkovat benzin i vzduch a tím kompenzovat například různou kvalitu paliva, teplotu nebo vlhkost. Díky další funkci, RevBoost, dostanete extrémní výkon vždy v okamžiku, kdy je zapotřebí. Bez ohledu na posouvání technologických hranic ale Husqvarna nezapomněla na výjimečně snadnou obsluhu, nízkou hmotnost a maximální možnou míru bezpečí při práci.
Husqvarna 560 XP má objem válce 59,8 ccm, hmotnost bez lišty a řetězu je 5,6 kg.

Obě pily jsou k dostání v síti autorizovaných prodejců Husqvarna, kde vám ochotně vysvětlí všechny technické detaily.

Text a foto:husqvarna.com

Přihlášení