Nejnovější video
  • Spustit video
Anketa

Problémy s kunou.

  Problémy s kunou. 

Jistě jste slyšely a nebo Vás to potkalo,kuna sežrala (ožrala) kabely u auta.Jev ačkoli se nezdá poměrně běžný ať už na vesnici a nebo na okrajích měst a městeček.Tomuto problému s dá předcházet. Obrana existuje mechanická a nebo chemická (odpuzovače) Povíme si něco málo o našem nepříteli. Kuna (Martes) rod savců z čeledi kunovitých. Je známo 8 druhů. Žijí v Evropě, v Asii a v Severní Americe. V České republice se vyskytují 2 druhy. Kuna lesní, Martes martes, obývá větší lesní komplexy a kuna skalní, Martes foina, žije v lidských stavbách a  ve velkých městech.

Mechanická ochrana kabelů.

Firma Bosch proto vyvinula pro všechny typy vozidel s povrchovým vedením zapalování účinnou, přesto však jednoduchou a cenově příznivou ochranu proti kunám. Dvoudílná, podélně rozříznutá plastová trubka, která se dodává v metrech, se dá několika prostými hmaty navléci na kabely zapalování a s minimálními dodatečnými náklady tak zajistí jejich trvalou ochranu. Princip ochrany proti kuním zubům spočívá v oněch dvou překrývajících se polovinách trubky, které spolu dohromady tvoří velmi stabilní pouzdro. Navíc však forma povrchové úpravy plastových trubek a důmyslná vzdálenost jejich drážek, která byla ověřována v oborách, je zárukou toho, že si na nich kuna doslova "vyláme zuby".

Chemické odpuzovače.

Dodávají se ve spreji,jedná se o dlouho působící spreje které poskytují ochranu proti přehryzání důležitých částí automobilu včetně ochrany elektrický vedení, kabely zapalování, hadice brzdového a chladícího systému, klínové řemeny, jakož i manžety a pryžová těsnění a systémy pérování.

Elektronické plašiče.

Jsou používány se střídavými úspěchy a neúspěchy.Zpravidla platí koupit si ten nejsilnější a pečlivě si přečíst návod.


Bohužel musím čtenáře upozornit že ne všechna ochrana funguje  na 100% .

     -m-                                                       Ilustrační foto:mojefoto.net

Komentáře

Odpuzovac kun

Nam se osvedcil odpuzovac kun do auta ttp://www.odpuzujeme.cz/odpuzujeme/eshop/6-1-Odpuzovace-kun-do-auta/0/5/2210-Odpuzovac-kun-a-hlodavcu-ultrazvukovy-s-VN-6-elektrod-do-auta-HM2E

Přihlášení